STRAVOVANIE ŽIAKOV

STRAVOVANIE ŽIAKOV 2022/2023

Dňa 01.08.2021 nadobudla účinnosť právna úprava zákona č. 544/2010 Z. z. o dotáciách v pôsobnosti MPSVaR SR. Táto právna úprava priniesla ukončenie plošného poskytovania dotácií na stravu v ZŠ. Od 1.8.2021  sa dotácia na stravu poskytuje iba ak dieťa žije v domácnosti, ktorej sa poskytuje pomoc v hmotnej núdzi, alebo ktorej príjem je najviac vo výške sumy životného minim, alebo ani jeden zo zákonných zástupcov dieťaťa si neuplatňuje nárok na zvýšený daňový bonus.

• Rodič, zákonný zástupca môže prihlásiť svoje dieťa na stravovanie u p. vychovávateľky Krocsányovej v škole, kde dostane tlačivo Prihláška na stravovanie, ktoré je potrebné vyplniť.

Denný poplatok za odobraté jedlo je:

za obed pre žiaka I. stupňa  - 1,15€

za obed pre žiaka II.stupňa  - 1,23€.

• Preddavok na obedy na mesiac september je 25,-€. Ak bol preplatok za školský rok 2021/2022, tento sa odráta z preddavku. Platba za stravné sa uhrádza vopred, max 25. príslušného mesiaca.

• Na stravovanie je možné prihlásiť žiaka do 7. septembra 2022 - obedy sa začnú vydávať 8. septembra 2022 vo štvrtok.

• Odhlásiť žiaka z obeda je možné deň vopred, alebo v daný deň ráno od 6:30 do 7:00 hod. na telefónnom čísle 0911714695. Po tomto čase je možné odhlásiť žiaka už iba na nasledujúce dni. Za neodobratú a včas neodhlásenú stravu sa finančná náhrada neposkytuje. Preplatky za neodobratý obed sa budú odrátavať pri platbe na nasledujúci mesiac.