INFOVEK MODERNIZÁCIA VZDELÁVACIEHO PROCESU STUDŇA EURÓPY VUDPAP PROJEKT PREVENCIE DigiŠkola

STUDŇA EURÓPY

V roku 2007 sme sa zapojili do environmentálneho programu STUDŇA EURÓPY – Zachráň živú vodu, ktorý vytvorilo a podporuje Žitnoostrovské osvetové stredisko v Dunajskej Strede. Jedná sa o spoločný program na záchranu zdrojov pitnej vody Žitného ostrova.  Pedagógovia spoločne so žiakmi plnia ciele tohto programu a aktívne sa zúčastňujú všetkých akcií zameraných na ochranu prírody a životného prostredia.   Spoločne organizujú besedy a informujú širokú verejnosť o svojich zámeroch a podujatiach. Pravidelne sa zapájame do upratovania našej obce, zbierame a triedime odpad, sadíme stromčeky alebo sa učíme priamo  v prírode spoznávať živočíchov a rastlinstvo.

Na škole sa snažíme využiť odpadový materiál, vytvárame z nich výrobky a organizujeme výstavy. V posledných rokoch sa naša škola prezentuje aj predajnými trhmi, na ktorých sa snažíme dať nepotrebným veciam a výrobkom z druhotných materiálov novú šancu.

Koordinátorka projektu: Mgr. Gabriela Csibová